Oblíbené lokality

Pobřeží Jadranu je oblíbenou turistickou destinací, ale i ideální místo z hlediska investic do nemovitostí. Na výběr je mnoho krásných lokalit, kde je možné koupit zajímavé reality. Chorvatsko navíc každoročně láká miliony turistů z celého světa, kteří si zde užívají čistého moře.

Převážnou část pobřeží východního Jadranu tvoří chorvatské pobřeží. Rozléhá se od mysu Savudrija na severu k jižnímu mysu Oštri. Pobřežní čára ostrovů měří 4058 km, pobřežní čára pevniny činí 1777 km. Díky své mimořádné členitosti je Chorvatské pobřeží Jadranu velice půvabné a malebné. Jedinou evropskou zemí, která má členitější pobřeží, je Norsko. Do pobřeží se vrývá řada zálivů. Největšími zálivy jsou Kvarnerský, který leží na severu a Kaštelský ve střední Dalmácii. Největšími poloostrovy jsou Istrie na severu a Pelješac na jihu.

U břehů Chorvatska se nalézá velké množství ostrovů a ostrůvků, na kterých se rovněž nachází nádherné rekreační nemovitosti. Z šedesáti devíti velkých ostrovů je jich padesát trvale obydleno. Mezi ostrůvky, kterých je 656, se počítají i pevninské částice s pobřežní čárou od 1,5 do 10 km. Ostrůvky nejskou trvale obydleny a mají rostlinný kryt. Největšími ostrovy jsou Krk a Cres, následuje Brač a Hvar, který je zároveň nejdelším ostrovem (68 km). Brač je také nejvyšším ostrovem (778m). Na jadranských ostrovech žije v současnosti kolem 120 tisíc obyvatel.

V různých lokalitách po celém pobřeží najde zájemce atraktivní nemovitosti. Velice oblíbené lokality na koupi chorvatské nemovitosti se nachází kolem Zadaru (Petrčane, Punta Skala, Sukošane, ostrov Pag a Vir spojené mosty s pevninou), okolí Šibeniku, Vodice a okolí, město Trogir včetně okolí, městečko Rogoznica a zejména ostrov Čiovo, který je mostem spojen s pevninou. Dále ostrovy Korčula, Hvar a Brač, poloostrov Pelješac a Makarská riviéra. Investory velmi oblíbenou oblastí je i Istrijský poloostrov, ačkoliv zde vládne mírné kontinentální klima, zbývajícím částem Chorvatského pobřeží dominuje středomořské klima. Dubrovník a okolí je mezi investory a návštěvníky Chorvatska také velmi oblíben, i když cesta autem trvá o pár hodin déle.

 

Ceny nemovitostí v Chrorvatsku se výrazně neliší, s výjimkou starých částí měst Trogir a Dubrovník. Všechny oblasti mají svá nejoblíbenější a nejdražší střediska. Na Makarské riviéře jsou to Tučepi, Makarská a Brela, u Zadaru Punta SkalaPetrčane, u Šibeniku Primošten a na Istrii to je Opatia. Obecně jsou vždy nejdražší nemovitosti v první řadě u moře.

Chorvatsko dělí své pobřeží na tyto oblasti:

 • Západoistrijské přímoří – začíná od mysu Savudrija a zabírá celou západní část Istrijského poloostrova
 • Kvarnerská riviéra – rozléhá se při pobřeží Kvarnerského zálivu na východním pobřeží Istrie a zahrnuje také letoviska od Duge Uvaly / Krnice po Opatiji
 • Chorvatské přímoří je geografický název pobřeží táhnoucí se od Rijeky (včetně Rijeky) na jihovýchod až po malé město Karlobag (včetně)
 • Severní Dalmácie – začíná u Karlobagu a rozléhá se až k Rogoznici
 • Střední Dalmácie – je pokračováním Severní Dalmácie končící za letoviskem Gradac
 • Jižní Dalmácie – je pokračováním Střední Dalmácie a rozléhá se až k hranici s Černou Horou k mysu Oštri

Jadranské chorvatské ostrovy jsou pro někoho zajímavější z hlediska investice do letní nemovitosti, jelikož většinou poskytují větší klid než pobřeží.

Chorvatsko člení své ostrovy takto:

 • Západoistrijské ostrovy před západním pobřežím Istrie od ústí Mirny až k mysu Kamenjak na jižním cípu Istrijského,poloostrova. Souostroví má jeden větší ostrov, 53 ostrůvků, 29 útesů a hřebenů.
 • Kvarnerské ostrovy se rozkládají severojižním směrem ve Rijeckém a Kvarnerském zálivu
 • Severodalmatské ostrovy jsou ploché a nízké, podobně jako Kistanjská plošina (Kistanjska površ) na přilehlé pevnině. Ostrovy se táhnou od severozápadu k jihovýchodu. Začínají ostrovy Olib a Premuda, končí u mysu Ploče. Zvláštní souostroví tvoří Kornatské ostrovy (Kornati).
 • Středodalmatské ostrovy začínají u mysu Ploče a táhnou se do Korčulského a Neretvanského průlivu.
 • Jihodalmatské ostrovy začínají u poloostrova Pelješac a Korčulského průlivu a rozléhají se k Cavtatu.

 

 Máte zájem o zahraniční nemovitosti? Chorvatsko je dobrou volbou. Vyberte si z naší aktuální nabídky chorvatských nemovitostí.